Jdi na obsah Jdi na menu
 


Článek k seriálu Hop nebo trop

8. 11. 2008

 „Úvodní čtyři příběhy z této minisérie diváci velice dobře přijali. Proto jsme se rozhodli, že jim nabídneme další osudy party lidí, třicátníků, kteří jsou příliš staří na mladistvé hrátky a příliš mladí na vstup do dospělého života,“ uvedl dramaturg Jan Otčenášek.

V nových čtyřech dílech (Memoriál, Pelech, Ženy do větru a Tři vdovy) se seriáloví hrdinové vydají s raftem na slovinskou řeku, s jachtou na noční vyjížďku po slapské přehradě, na běžeckou túru na horách či na závody malých okruhových plachetnic. „V tomto smyslu je druhá řada více autobiografická, neboť pro jachting jsem žil první půli svého života,“ uvedl scenárista Ivo Pelant.

Podle režiséra Jiřího Chlumského si celý tvůrčí tým užil při natáčení nespočet zábavných momentů. „Například Ivanku Chýlkovou znám léta už od školy a vím, že je absolutní sportovní antitalent nebo si na něj hraje. To, co ona dokázala předvést v jakékoli sportovní situaci, je nevídané. Její pohyby a styl projevu v daných sportovních momentech byly natolik ojedinělé, že jsem dost často opravdu pukal smíchy,“ vyprávěl režisér.

Kdyby měl vypíchnout scénu, která ho těší, byla by to ta, v níž se hlavní protagonisté účastní závodu plachetnic. „Málokdy se něco takového povede natočit. Nám ale neuvěřitelně přálo počasí, napřed nás trošku potrápil bouřlivý vítr a vlny na jezeře, pak nám krásně vysvitlo slunce a bylo bezvětří. Obojí k tomuto sportu patří, prostě počasí jako ze scénáře,“ sdělil Chlumský.

KAMARÁDKY DO NEPOHODY. Ivana Chýlková, Marta Issová a Veronika Nová, hrdinky seriálu Hop nebo trop.

Sama Chýlková (hraje Báru Duškovou) se ve druhé sérii nejvíce zalekla letu balonem. „Já jediná, tedy z těch dospělých, jsem ho vzdala. Někdo přece musí mít rozum,“ podotkla. Když se dnes řekne Hop nebo trop – jednoznačně se jí prý vybaví právě tento seriál. „Během natáčení první série dostal pracovní název Hop nebo hrob, protože od prvního natáčecího dne se na nás valil jeden úraz za druhým a chvílemi to vypadalo, že jej možná ani nenatočíme. Všechno to začalo mým rozřezaným palcem, pokračovalo urvanými koleny Marka Taclíka (Radek) z lyžování, rozdrceným palcem na noze Martičky Issové (Bohuna) či bouračkou Veroniky Nové (Lenka),“ uvedla.

Z dalších známých hrdinů se mohou diváci znovu těšit na Romana Zacha (Mikuláš), Kláru Sedláčkovou-Oltovou (Pavla), Adriana Jastrabana (Loser), Alici Bendovou (Andrea) a Pavla Kříže (Dušek). Nové postavy ztvární Ondřej Vetchý (Alex – přítel Andrey), Julia Issa (Barunka – dcera Bohuny), Jan Unger (Vladimír Wágner) či Tomáš Klus (Kvasnička).