Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor

24. 10. 2008

Veroniko, přes noc se z tebe stala seriálová hvězda. Jaký je to pocit?
Já si myslím, že to nebylo přes noc. Ordinaci točím už tři roky, takže to bylo velice pozvolné. Od začátku jsem dělala nějaké rozhovory, ale teď po anketě Anno je to trochu intenzivnější. A za poslední půlrok si nemůžu stěžovat. Myslím si, že jsem teď více vidět, protože jsem jakoby nová tvář. Já to nevnímám a přijde mi, že to k tomu patří, že je to takový pozvolný start. Samozřejmě mě velice těší, když mě lidé zastavují na ulici a chtějí po mně třeba podpis.

Změnil tě úspěch? Co ti sláva dala a co naopak vzala?
Doufám, že mě to nijak nezměnilo. Posoudit by to museli blízcí přátelé nebo rodina. Naučila jsem se sama sebe ve společnosti kontrolovat. Co mi to dalo? Samozřejmě mi to dalo zkušenosti, díky Ordinaci jsem se naučila spolupracovat s kamerou, natáčet a podobně. Co mi to vzalo? Kdybych řekla soukromí, tak by to bylo asi na pováženou. Nejsem zase taková hvězda, aby za mnou běhali fanoušci a paparazzi, to učitě ne. Musím se prostě hlídat, možná to je ta nevýhoda.

Máš svůj herecký idol?
Na to se mě ptá docela dost lidí, ale nemám. Možná prvorepublikové hvězdy, jako je Adina Mandlová a podobně.

Koho ze svých kolegů z Ordinace v růžové zahradě máš nejraději?
Určitě jsou to ti, se kterými nejvíce točím, což je třeba Ivanka Jirešová. Je to úžasná žena, která je neuvěřitelně krásná a hrozně hodná. Také Daniela Šinkorová, ke které mám velice blízký vztah. Od začátku mi se vším pomáhala. Občas mi i poradila, prostě to bylo fajn. Také mám velice ráda Petra Rychlého a Honzu Šťastného. Jsou to lidi, se kterými točím skoro pořád, jsou
všichni fajn.

Teď ses zmínila o herci Janu Šťastném. Na nedávné akci vás fotografové načapali, jak se líbáte. Vy spolu snad chodíte?
Ne, nechodíme spolu! Na party jsme se líbali, protože to byla dobrá reklama pro Ordinaci v růžové zahradě, a s tím, že to bude sranda.

Takže ses se svým bývalým přítelem Christianem nerozešla kvůli němu?
Ne, to nebyl ten důvod. S Christianem jsme doposud velcí přátelé.

Jak dlouho jste spolu byli?
Byli jsme spolu rok a půl, ale známe se už velice dlouho.

Žili jste spolu?
Ne, nežili. Žiju ještě u maminky, ale viděli jsme se skoro denně.

Byl Christian tvůj první kluk?
Ne, nebyl. Můj první kluk byl jiný. Bylo mi tenkrát šestnáct a byli jsme spolu tři roky.

Jsi momentálně zadaná?
Momentálně mám nový vztah a jsem zamilovaná. Ale zatím o tom nechci moc mluvit.

Škoda. Prozraď nám aspoň, jestli máš nějakou zkušenost s nevěrou. Jaký máš na ni vůbec názor?
Mě se toto téma netýká. Jsem věrná, ale neodsuzuju ji. Spíše se týká mých kamarádů, známých. Toto téma páry často řeší. Můj názor na to je, že nemusí občas tolik škodit. Myslím si, že nevěra může někdy vztah posílit.

Nejsi jen herečka, ale také studentka. Jaké školy?

Studuju hereckou konzervatoř v Praze. Poslední rok, šestý, letos budu absolvovat. Po šestém ročníku plánuju, že bych možná zkusila nějakou školu publicistiky.

Jak ses připravovala na přijímací zkoušky na konzervatoř?
Příprava začala už ve třinácti letech dramatickým kroužkem a v deváté třídě jsem šla do přípravného ročního kurzu.

Prý máš trauma ze zpěvu. To u přijímaček na konzervatoř není zrovna výhoda... Jak jsi to zvládla?

Zvládla jsem to tak, že jsem ten den byla nemocná. A oni si mysleli, že špatně intonuju kvůli nemocným hlasivkám. Zpívala jsem tenkrát Ó hřebíčku zahradnický. Ale vím, že zpívat umím, jen nemám zrovna velký hlasový rozsah. Trauma ze zpěvu mám jen kvůli tomu, že u nás ve třídě umějí všichni perfektně zpívat. Já umím tak normálně, a proto asi nikdy nebudu muzikálová hvězda.

Nedávno jsi přiznala, že tě ve škole šikanovali. To bylo na konzervatoři?
Ne, bylo to na základní škole. Byla jsem ve třídě jediná holka, jeden frajer si ze mě dělal neustále legraci a mně to nebylo zrovna příjemné. Ne že by mě bil, ale šikanoval mě psychicky.

Mluvme o něčem příjemnějším. Byla jsi v létě někde na dovolené?
Byla jsem na dovolené v Egyptě společně se svou maminkou a sestrou. Jinak jsem byla tady v Praze, kde jsem postupně navštívila své přátele, byly to takové letní party. Od 17. července mi opět začalo natáčení, a tak jsem v jednom kole.

Jak se ti v Egyptě líbilo? Co tzv. faraonova pomsta, nepotkala tě?

(smích) Faraonova pomsta je vtipná. V Egyptě jsem už jednou byla, teď jsem tam jela podruhé. Když jsem v Egyptě byla poprvé, tak mě faraonova pomsta postihla. Ale mně to naprosto vyhovovalo, protože člověk se ráno najedl, pak si šel odskočit a potom měl celý den krásně ploché bříško. Bylo to prostě super, takže jsem se moc těšila, že se celá pročistím, ale letos se mi faraonova pomsta vyhnula. Maminka a ségra si to odskákaly, ale já jsem měla problém opačného rázu. Moje ­ségra vymyslela o faraonově pomstě ­teorii, že to není tím, že by Arabové byli prasata. Ale lidi, když přijedou do Egypta, vidí ty švédský stoly a strašně se přejídají, dají si řízek, špagety, k tomu omáčku a milion sladkostí a pak se diví, že mají zažívací problémy.

Když už jsi nakousla zdravý životní styl, jaký máš vztah ke sportu?

Od první třídy jsem dělala sportovní gymnastiku. Teď na sport nemám moc času. Chtěla jsem začít plavat, protože nenávidím posilovny.

Noční můra snad všech žen a dívek je celulitida, jak s ní bojuješ ty?
Jsem asi výjimka, ale nebojuju s ní nijak. Neřeším to, jsem prostě po mamce hubená a malá a celulitida jde díkybohu mimo mě. Ani se moc nehlídám v jídle. Miluju jídlo, hrozně ráda jím. Často navštěvuju McDonalda, ale stačí mi jen hlídat se, abych nejedla v noci, a nepřiberu ani deko.

Už jsi mluvila o sestře a mamince, pověz nám o své rodině ještě něco...
Mám sestru, která je o pět let starší. Žiju s maminkou, která si teď dostavuje svůj domek, a tak budu za chvíli v bytě bydlet sama. Moji rodiče jsou rozvedení. Už velice dlouho, ale nikdy jsem nepocítila, že jsem z rozvedené rodiny. Jsem za to vše rodičům vděčná. I po rozvodu si zachovali kamarádský vztah. Jezdili jsme společně na dovolené, trávili všichni spolu Vánoce, je to moc hezké.

Tvůj otec je filmový producent, pomohlo ti to nějak ve tvé herecké kariéře?

Samozřejmě mi to pomohlo. Když vyrůstáš ve filmové rodině, neustále se chodíš dívat na natáčení a sleduješ život herců. Občas jsem dostala i menší roli. Tak získáš k této práci kladný vztah. Inspirovalo mě to k mému budoucímu povolání. Už jsem také slyšela pomluvy, že jsem se na konzervatoř dostala jen kvůli svému otci. Nebo že i roli v Ordinaci v růžové zahradě mi dohodil právě táta. Jsou to nesmysly, protože můj otec takovéhle styky nemá. ­Prostě když člověk nemá talent, tak by se tam stejně nedostal a nemohl by práci herečky vykonávat. Navíc můj otec sám nesnáší protekce. Takže mi pomohl jen k inspiraci, ale všechno jsem dokázala sama. Jsem hodně ambiciózní člověk.

Co natáčíš v současné době a jaké máš plány do budoucna?
Momentálně jsem dostala menší roli v seriálu Policie Modrava. Jinak stále točím Ordinaci v růžové zahradě. Také mám nabídku od České televize točit celovečerní film, ale jsem natolik vytížená, že jsem ji nemohla přijmout. Na filmovou roli jsem ještě žádnou nabídku nedostala, ale přiznám se, že jednou bych se v kině na plátně ráda viděla. Můj sen je natočit nějaký hodně dobrý český film, tak uvidíme, jak se to vyvrbí.

(Tomas Kruchina, Spy)